Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 13
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » nabízí, prodej, vila Vídeňská, Olomouc

nabízí, prodej, vila Vídeňská, Olomouc, Ev.č.: 00235

IMG_8822
IMG_8849
IMG_8867
IMG_8847
IMG_8848
IMG_8869
IMG_8870

Kontaktujte makléře

Ludmila KalvodováLudmila Kalvodová
+420 608 978 077
[email protected]
LK Ararat Reality, s.r.o.LK Ararat Reality, s.r.o.
Ztracená 269/36
Olomouc
[email protected]
Cena1 Kč
KategorieVila
LokalitaVídeňská, Olomouc
OkresOlomouc
VelikostAtypický
Plocha užitná288 m²
Plocha pozemku589 m²
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
G (PENB nedodán)
Popis

V nádherné čtvrti u Smetanových sadů, téměř v srdci Olomouce, na prestižní adrese Vídeňská ulice, nabízíme 3/4 výjimečné tří podlažní vily.
Vilu složitého půdorysu, stojící v oplocené zahradě, si nechal na tehdy Parkové, dnes Vídeňské ulici postavit v letech 1895-1896 v novorenesančním stylu Wilhelm Briess podnikající v oboru sladovnictví. Vila vznikla na místě zbořených městských hradeb. Architektem projektu byl přední rakouský architekt, židovského původu Jakob Gartner (1861-1921). Postupně zde byly postaveny další čtyři vily od téhož autora a poté i několik dalších od jiných architektů. Mezi historickým centrem města a parkovým okruhem tak vznikl jeden z nejvýznamnějších souborů historizující architektury na Moravě, který ilustruje úroveň a kulturu bydlení olomouckých průmyslníků na přelomu 19. a 20. století. Od roku 2014 je stavba zařazena mezi kulturní památky ČR.
Jde o velice kvalitní cihlovou stavbu o zastavěné ploše 292 m2 a k tomu navazující zahrada o rozloze 589m2. Od vstupních dveří vede hlavní schodiště, které je zajímavým prvkem celého domu, do PP., kde je nebytová jednotka o rozloze 39m2, a ostatní sklepní prostory v neupraveném stavu.
Ve zvýšeném přízemí se nachází po pečlivé rekonstrukci luxusní bytová jednotka o dispozici 4+1+hala, šatna a soc. zařízení o rozloze 173m2. Při této citlivé rekonstrukci byly zachovány původní prvky a detaily, což vznáší do bytu nadčasovou atmosféru bydlení. Technicky je vše provedeno ve vysoké kvalitě materiálů. Ze zádveří vstupujete do technické místnosti, do jednoho pokoje a do velké haly, odtud samostatně do všech zbývajících místností. Po pravé straně je kuchyně s velkou kuchyňskou linkou s vestavěnými spotřebiči a ostrůvkem, za ní velký jídelní prostor, je zde i vstup do velkého obývacího pokoje, který má ale i samostatný vstup z haly. Po levé straně je umístěna nádherná koupelna, jak s vanou, tak sprchovým koutem a umyvadlem. Dále samostatné WC s umyvadlem Dále zde najdete šatnu a v čelní části další krásně prosvětlený pokoj. Podlahy jsou v pokojích z kvalitních zachovalých parket a nových parket, v kuchyni a v koupelně, WC, tech. místnosti dlažba. Vytápění je ústřední plynovým kotlem, veškeré nové rozvody.
V 1.patře je vstup do bytové jednotky která není součástí prodeje.
V podkroví je vybudována nová bytová jednotka 3+kk, o rozloze 75m2, s výhledem do parku, kde jsou nové veškeré rozvody vody, plynu, elektroinstalace, Topení je ústřední na plynový kotel, klimatizace. Z předsíně je samostatný vstup do koupelny, na WC s umyvadlem a velkého obývacího pokoje s kuchyňským koutem s kuchyňskou linkou a všemi potřebnými spotřebiči. Za ob. pokojem je chodba a samostatný vstup do dvou ložnic.
Vedle tohoto bytu je druhá část půdy, se zdravým krovem, která může být případně využita na další půdní vestavbu.
Zahrada je orientovaná na jihozápad, navazující na park, je krásně prosluněná, jsou zde různé okrasné stromy a keře, nyní není zahrada udržovaná, ale zaručuje dostatečné soukromí k relaxaci, posezení. Je tu prostor k vybudování parkovacího stání. Okna jsou původní zrenovovaná.
V roce 2005 byla vyměněna střešní krytina za novou totožného typu a vnitřní dešťové svody byly nahrazeny vnějšími.
Vzhledem k dispozici a umístění místností v domě, lze dům využít jak k příjemnému bydlení pro rodinu, nebo i ke komerčním účelům (sídlo firmy, ordinace, kanceláře..), případně jako investici. V době inzerce nebyl znám PENB, proto uvádíme třídu G.

Soubory ke stažení